تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام چگونه به دست می آید؟ روش وریفای کردن اکانت اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام در کنار نام کاربری فرد نشانگر این است که آن اکانت وریفای شده است. وریفای شدن به این معناست که این شبکه اجتماعی تایید کرده است که آن اکانت واقعا متعلق به آن شخص خاص است و یک اکانت فیک اینستاگرام نیست. تیک آبی علی الخصوص برای افراد معروف بسیار کاربرد دارد زیرا به شما اجازه می دهد که بدانید شما واقعا اکانت اصلی آن فرد معروف را فالو دارید یا یک اکانت فیک! در ادامه، با روش به دست آوردن تیک آبی اینستاگرام با ما همراه باشید.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

در زمینه تیک آبی یا verify badge، اینستاگرام عنوان کرده است که همیشه تلاشش این بوده که کاربران تجربه ای معتبر و واقعی در این شبکه اجتماعی داشته باشند. سودجویان در اینستاگرام این امکان را دارند که خود را جای شخص دیگری جا بزنند و شهرت و محبوبیت آن فرد را خدشه دار کنند. برای جلوگیری از وقوع چنین مسئله ای، اینستاگرام از تیک آبی برای تایید حساب ها استفاده می کند. با وجود اینکه این علامت آبی رنگ بسیار کاربردی است، اینستاگرام آن را به هرکسی واگذار نمی کند و تنها کسانی می توانند آن را به دست بیاورند که امکان اینکه کسی خودش را به جای آن ها جا بزند وجود داشته باشد. تیک تایید در سایر پلتفرم ها مانند توئیتر و فیسبوک نیز وجود دارد، امّا آن ها کاملا جدای از هم کار می کنند و برای هر پلتفرم حساب باید جداگانه تایید شود. اکنون سوالی که پیش می آید این است: "چگونه به عنوان یک فرد عادی تیک آبی اینستاگرام را به دست آوریم؟" از آنجایی که این تیک آبی برای اکانت های سلبریتی ها و برند ها طراحی شده است، به دست آوردن آن برای اکانت های معمولی میسر نخواهد بود. شما می توانید با لینک کردن اکانت اینستاگرام خود به وب سایتتان یا اکانت فیسبوک خود هویت خود را تایید کنید، امّا اگر مایلید این تیک را داشته باشید، با دنبال کردن نکات زیر به آن نزدیک تر خواهید شد.

روش به دست آوردن تیک آبی اینستاگرام

verify badgeدر دنیای دیجیتال امروز، تیک آبی که در پروفایل اینستاگرام قرار می گیرد بسیار مورد توجه واقع شده است و افراد بسیار زیادی به دنبال به دست آوردن آن هستند. هدف اصلی این نشان این است که کاربران بتوانند اکانت اصلی یک شخصیت مهم و برند را از اکانت های غیر اصلی تشخیص دهند. امّا داشتن این نشان بی شک اعتبار بی نظیری به اکانت می بخشد و به همین دلیل بازاریابان به شدت به دنبال کسب کردن آن هستند. نکات زیر همگی از فاکتورهای اصلی به دست آوردن تیک اینستاگرام محسوب می شوند.

قدم اوّل - با ارزش باشید

هر کسی که به دنبال به دست آوردن نشان تاییدیه اینستاگرام است باید ابتدا به اندازه کافی مهم باشد تا شایسته دریافت این نشان باشند. این بدان معناست که شما باید یک شخص برجسته، سلبریتی یا یک برند معروف باشید. این معمولا شامل هر اکانتی می شود که مخاطبین زیادی داشته باشد امّا دقیقا مشخص نیست که فرد باید چند فالوور داشته باشد یا اینکه فرد باید چقدر محبوب باشد.

قدم دوّم - از قوانین پیروی کنید

قدم بعدی برای به دست آوردن تیک آبی اینستاگرام که اهمیت بسیار زیادی دارد پیروی کردن از قوانین اینستاگرام است. خود اینستاگرام نیز عنوان کرده است که برای تایید شدن یک حساب در اینستاگرام، باید حتما تمامی قوانین اینستاگرام در آن رعایت شود. خلاصه ای از این قوانین به شرح زیر می باشد: "همیشه فقط عکس ها و ویدئو های خودتان را به اشتراک بگذارید و از قوانین پیروی کنید. به تمام افراد در اینستاگرام احترام بگذارید، افراد را اسپم نکنید و عکس های برهنه به اشتراک نگذارید."

قدم سوّم - درخواست تایید شدن حسب خود را ثبت کنید

فرم درخواست تایید حساب از طریق منوی پروفایل و بخش Settings قابل دسترسی است. در پایین منوی Account می توانید گزینه Request Verification را ببینید. با لمس این گزینه شما به صفحه ای برده خواهید شد که باید در آن فرمی را پر کرده و جزئیاتی در مورد حساب خود را برای ایستاگرام فراهم کنید.

قدم چهارم - صبر کنید

صرف اینکه شما درخواست تایید حساب اینستاگرام ثبت کنید لزوما به این معنا نیست که می توانید تیک آبی اینستاگرام را به دست آورید. این فرم باید ابتدا مورد بررسی اینستاگرام قرار بگیرد و فرآیند بررسی آن برای همه ناشناخته است و کسی نمی داند که چه اتفاقی می افتد. اینستاگرام در این خصوص می گوید: "زمانی که درخواست شما بررسی شود، شما اعلانی در مورد تایید یا رد شدن آن در بخش نوتیفیکیشن های خود دریافت خواهید کرد. به یاد داشته باشید که اینستاگرام به هیچ وجه برای تایید حساب درخواست پول نمی کند و هیچ وقت به کسی پیام نمی دهد که برای تایید حسابش اقدام کند. اگر پیامی در این خصوص دریافت کردید بهترین کار این است که ان را نادیده بگیرید.

مطالب مرتبط