باگ امنیتی اینستاگرام

باگ امنیتی اینستاگرام – استوری‌ کاربران برای غریبه‌ها پخش شد!

اخبار حاکی از این هستند که یک باگ امنیتی در اینستاگرام باعث شده است که استوری بعضی از اکانت های شخصی یا private برای افرادی غریبه (افرادی که آن ها را فالو نکرده اند) نمایش داده شود. بنا بر آنچه کمپانی اینستاگرام عنوان کرده است، تنها "تعداد کمی" از اکانت ها تحت تاثیر این باگ قرار گرفته اند.

در اوایل این هفته باگی که در تنظیمات امنیتی اینستاگرام وجود داشت باعث شد که استوری برخی از کاربران در لیست استوری های افراد غریبه قرار بگیرد. حداقل یک کاربر این مشکل را در توئیتر اعلام کرد و یک سخنگوی اینستاگرام نیز وجود این مشکل را تایید کرد. با توجه به تمام بحث و گفت و گو های داغ در مورد نگرانی های افراد برای بحث امنیتی اپلیکیشن ها علی الخصوص این واقعیت که فیسبوک صاحب اینستاگرام است و قبلا هم دچار رسوایی امنیتی شده است، این مسئله برای اینستاگرام یک خطای بسیار بزرگ محسوب خواهد شد. باگ اینستاگرام بنا به گفته کمپانی اینستاگرام این باگ "باعث شد که استوری تعداد کمی از افراد برای افرادی که فالو نمی کنند نمایش داده شود." در حالت عادی، اگر شخصی دارای اکانت پرایوت باشد، استوری ها برای افراد غریبه نمایش داده نمی شوند. اینستاگرام گفته است که این مشکل در عرض چند ساعت برطرف شده است و معتقد است که تنها درصد بسیار کمی از حساب های اینستاگرام تحت تاثیر این باگ امنیتی قرار گرفته اند. امّا حقیقت این است که روزانه حدود 500 میلیون نفر از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند، در نتیجه یک نقص بسیار کوچک مانند این باگ امنیتی می تواند تاثیرات بسیار گسترده ای داشته باشد. بیانیه کامل اینستاگرام در خصوص این باگ امنیتی به شرح زیر می باشد:
"ما کاملا از مشکلی که باعث شد استوری تعداد کمی از کاربران برای افرادی که فالو نمی کنند نمایش داده شود با خبر و آگاه هستیم. اگر حساب شما پرایوت است، استوری های شما توسط افرادی که فالو نمی کنید دیده نشده اند. این مسئله به دلیل یک باگ بود که ما آن را برطرف کردیم."

مطالب مرتبط